Header Ads

'Artık Başbakan'ın Konuşması [Hiçistan-4]

"..... biz bir bütünüz. Biz artık Hiçistan'ın parçaları olarak koca Hiçliğe hizmet eden Hiçleriz. Artık sen, ben demek de yok. Biz varız. Ellerimle midemi gösterir gibi oldum ama biz, biz varız. 
Beni uzunca bir dönemdir savaş çıkartan olarak lanse ettiler. Bu bana karşı yapılmış bir komplo, Hiçistan'a karşı yapılmış darbe girişimidir. Aslında bana da Tanrı'nın bir lütfu olmuştur bu, eğriyi-doğruyu, dostu-düşmanı görmemi sağlamıştır.
Burada sütten çıkmış ak kaşık olduğumu savunmuyorum. Elbette hatalarım vardır. 

Ama çokça kazanımı da sizlere kazandıran bir yöneticiydim. Eski Almanya başbakanıydım nihayetinde. 


Ama dediğim gibi artık bir bütünüz. Bu nedenle her türlü milliyetçiliği ayaklar altına almanın da vakti gelmiştir. 


Savaşın hızla patlak vermesi anlamında, Bavyera'nın illuminati'sinin büyük payı olduğunu söyleyebilirim. Ekranları başında bizi izleyen aziz Hiçistanlılar, şuan beni eleştireniniz mutlaka vardır. Viyana'da, Milano'da ve özellikle Barcelona'da bana karşı küfürler savuran marjinallerin bulunduğunu da hayretle gözlemliyorum. Konumuz bu değil. 

Süreci baştan alalım. Robotlaşma hat safhadaydı ki bu aslında tüm insanlığın hayrınaydı. İnsan hayatını kolaylaştırmalarının yanı sıra, robotik organ parçalarına bürünerek yaşam süremizi adeta sonsuz yapmak gibi bir yarı robotik projeyi hayata geçirdik. Şuan benim 170'li yaşında olduğumu bilmeyen gençler vardır, zira 40'larımda gösteriyorum. Kahretsin, övmekten alıkoyamıyorum kendimi. 

Az önce illuminati'den bahsetmiştim, reji ekibi kulaklıktan bilgilendirdi. Arayan hiç'ler olmuş, sosyal medyadan yazanlar olmuş, "İlluminati ile siz görüşmediniz mi" gibisinden sorular sorulmuş. "İlluminati başkanının tekrar Bavyera'ya dönmesini siz söylemediniz mi" diye.. Bugün her şeyi açığa çıkaracağım, halkımız müsterih olsun. Evet, bizatihi illuminati ile görüşülmesini emrettim. Brüksel'de ekibimle görüşmelerde bulundular. İlluminati dünyanın iyiliği için çalıştığını söylüyordu, bu sayede bizi etki alanlarına çektiler. Almanya'ya başkanları gelememekteydi, yargısal anlamda sorunlar yaşadığından Amerika'da ikamet etmekteydi, şuan durumu bilmiyorum. Muhtemelen savaştan sonra göbek atıyordur hergele. Robotlaşmada bizi genelde savaşa hazır anlamda askeri robot üretmemiz, savunmadan çok saldırı robotu üretmemiz konusunda telkinlerde bulunuldu. Her şeyin Alman halkı için yapıldığı inanışına kapılmıştık. Ancak sonunda Almanlar dahil bütün dünya zarar gördü. İlluminati bizi kandırdı. Safiyane duygularımızı, temiz kalbimizi kirletti. Artık o illuminati değil, illuminatö... 

Şuanda, Hiçistan'ın başındaki ekibin lideriyim. Burada tek adam diye bir şey yoktur. Burada bir ekip işi vardır. Tamam, çoban birdir ama koyunların sayısı da fazla olduğundan dolayı, çobana yardımcı olacak arkadaşları da vardır. Tüm dünyayı bir çatı altında birleştirmek, tekrar yoğunlaşmak ve dünyanın ivmesini yukarı yöne çekmek amacıyla Hiçistan'ı deklare ettik. Her ne kadar kimileri çağrımıza kulak tıkadıysa da ekseriyetle dünyamız artık Hiçistan. Artık Hiçistan'da düşmanlıklar olmayacak. Farklılıklarımızı bir kenara bırakacağız. O Hollandalı gazeteci, bana karşı insanları sokağa çağırmış. Ama büyük yanılgı içinde. Uçamayan Hollandalıyı, halkımız öyle güzel bir uçurur ki. Ayağını denk alsın. Gazeteci müsveddesi... Yargı da buna karşı görevini yapmalı. Bunu da lütfen talimat olarak algılamayın, yargımız bağımsızdır. Kimi tiyatrocular da ilginç açıklamalarda bulunmuşlar. Bunlar fırsattan istifade beni göndermeye çalışıyorlar, savaş bitti belki ama asıl savaş şimdi başlıyor. Yeniden toparlanmamız lazım. Sonuçta diriliş mücadelesi veriyoruz, değil mi canım?

100 yıl önceki diploma mevzuunu hala açanlarınız oluyor. Yok Münih Teknik Üniversitesi'nde okumamışım falan. Okudum arkadaşım, açın arşivleri bakın. Ama bunlar tekrar tekrar önümüze çıkarılıyor ki, biz eğitimle, kültürle, tekrar gelişmekle, yol yapmakla, köprü yapmakla, yeniden toplum oluşturmak ve yokedilen yerleri inşa etmek, kimisini onarmakla uğraşacağımıza, havalimanı yapmakla, tersane yapmakla ve her şeyden önemlisi AVM yapmakla uğraşacağımıza hala "komisyon başkanının diploması yok"a takılıp kalıyoruz. Gerçi orda da bana "artık başbakan" diyorlar. Ben de şunu söylerim onlara. Dünyadaki çoklu ülkeler arasında son başbakanlardan ve yepyeni cihan devletinde de kurucu yöneticiyim. O haddini bilmezlere söyleyeceğim şey şudur. Biz kötü günden iyi güne çıkmaya çalışırken halkın desteğini aldık. Hiçistanlılar bizim yanımızda. Siz Hiçistan'ı sevmiyorsanız terk edin diyeceğim de, uzay araçlarını sizin için heba edemeyiz. Zıbarın bir yere. Ayak altında olmayın.

Konuşmamın başında ülkemizde yaşayan milletleri saymaya çalıştım yalnızca. Özünde biz hiç'leriz. Biz hiçlikten gelenler, pilimiz bitmeden organımızı değiştirir ya da kaza ve savaşlar olmadıkça hiçliğe uzun bir süre gidemeyecekleriz. Eninde sonunda gideceğiz gerçi. Yarı android de olsak, savaş yıllarında ölen milyonları gördünüz.

Artık savaşları bitirme vakti. Artık barışı tesis etme vakti. Hiçistan komisyonuna kulak verin. Biz size efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. John ile Jane aşkını bilir misiniz? Siz Jane'siniz, biz de John. Öhöm, öhöm. Yanlış anlamayın hemen. John, aşkı Jane için dağları delmişti. Biz de deleceğiz. Halkımız için...

 Değerli Hiçistanlılar uzattığımın farkındayım. Bana 4 yıl verin. Sadece 4 yıl. Onun sonucunda beni oylayın. İstemezseniz bırakıp gideyim köşeme. Ama ben dünyamız için çalışmak istiyorum. Bunu benden esirgemeyin."


'Artık Başbakan' öyle daldan dala atladı ki, kaynana Semra yanında halt yesin. Benim beynimi yaktı. Söylüyorum, o kadar sağlıklı değilim. Bu konuşmanın yorumunu ve sonra neler yaşandığını yine sizlere yazacağım. Ama önce reklamlar...


-4. BÖLÜM SONU-

Hiç yorum yok